Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Okna: zima – to najlepsza pora na zmiany

Foto
Specjaliści radzą okna zmieniać właśnie zimą, chociaż dla większości taka decyzja wygląda nieracjonalnie.

Najczęściej ludzie się obawiają, że podczas wymiany okien powietrze w mieszkaniu bardzo się ochłodzi. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Wymiana okna trwa 1.5 godziny, prócz tego, otwór okienny bywa nieuszczelniony tylko przez 30, czasami 50 minut. W ciągu takiego czasu w pomieszczeniu nie może „nienaprawialnie" obmarznąć system ogrzewania, chociaż mieszkańcy obawiają się właśnie tego. W istocie, za ów okres w mieszkaniu ochładza się tylko powietrze, lecz na pewno nie podstawowe instalacje. Oczywiście, w każdym wypadku zwierzęta domowe oraz rośliny na czas wymiany lepiej powierzyć sąsiadom albo mieszkającym w pobliżu dziadkom. System ogrzewania naprawdę może się zepsuć, jeżeli temperatura powietrza na podwórku przez 2 - 3 dni wynosi - 150C.

Specjaliści także nie radzą wierzyć obietnicom okniarzy, którzy twierdzą, że wykonają prace w ciągu 15 - 20 minut. Takie obietnice na pewno nie są uzasadnione. Z drugiej zaś strony, inwestorzy często się obawiają, że fachowiec niejakościowo wykona pracę zmarzniętymi rękoma. Jednak tak się tylko wydaje na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, zimą wstawione okna służą dłużej i lepiej ponieważ:

1. Liczba zamówień u okniarzy szczególnie się zwiększa latem i we wrześniu. Jest naturalne, że wtedy pracownicy się śpieszą, a, jak wiadomo, praca w pośpiechu nie daje dobrych wyników. W takim kontekście zmarznięte ręce fachowców nie decydują o jakości pracy.

2. Wstawiając okna zimą, braki pracy daje się łatwo zauważyć tu i teraz, gdyż nie jest trudno poczuć przenikający do pomieszczenia chłód. Toteż istnieje możliwość zażądać, aby okniarze wyprawili buble swej pracy.

3. Jeżeli okno wstawia się latem, należy doczekać się chłodów, aby zobaczyć, gdzie zbiera się kondensat oraz przewiewa wiatr. Oczywiście, nie wartałoby montować okien, jeżeli na podwórku jest naprawdę wielki mróz, gdyż zwykła pianka izolacyjna jakościowo twardnieje przy temperaturze nie niższej niż - 50C. W wypadku, gdy do prac montowania używa się pianki droższej, można ją stosować i przy temperaturze - 150C.

Przed montowaniem okien zaleca się poczekać, póki one się ogrzeją w pomieszczeniu. Wystarczy na to i 40 minut - w ciągu takiego czasu zazwyczaj z otworu okiennego wyjmuje się stare ramy. Szczególnie ważne jest, aby ogrzały się profile plastikowe, gdyż drewniane są bardziej odporne na zmianę temperatury.

Istnieje jeszcze jedna przyczyna, dlaczego okna warto zmieniać zimą: w tym okresie szanujące się przedsiębiorstwa zazwyczaj oferują różnorodne zniżki. Subiektywnym faktem jest również to, że zmieniając okna zimą, latem nie trzeba będzie poświęcać swego urlopu na udręki przy remoncie.


źródło: budowaplus.pl

Aktualności
Ruszą dopłaty do taniego ogrzewania


Budownictwo przemysłowe


Fachowcy budowlani ze wschodu


 
Podstrony:  1  2  3